27.07.2017

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimus 2. kuni 17. juuli 45. Rahvusvaheline Metsandustudengite Sümpoosium (IFSS – International Forestry Students’ Symposium). EMEÜS-st esindasid Kristjan TällKristjan SeppMarek Uri ja Martin Tammejuur.
IFSS on Rahvusvahelise Metsandustudengite Organisatsiooni (IFSA) aasta suurimaks sündmuseks, kus tulevad kokku metsandustudengid üle terve maailma, et pidada organisatsiooni Peaassamblee istungid, sobitada rahvusvahelisi sõprussuhteid ning tutvuda korraldusriigi metsandussektori ja kultuuriga.
Peaassamblee istungite ajal tehakse kokkuvõte möödunud aastast, uuendatakse põhikirja, valitakse uus IFSA juhatus ja muude ametikohtade täitjad.
Sealhulgas valiti EMEÜS-i liige Kristjan Täll IFSA juhatuse 2017-2018 liikmeks – laekuri ametikohale!
Lisaks valiti Marek Uri uueks Põhja-Euroopa regiooni esindajaks ja Kristjan Sepp jätkab IFSA veebilehe haldurina.

Ühtlasi valitakse sümpoosiumi jooksul riik, kus toimub antud üritust kahe aasta pärast. MEIL ON HEA MEEL TEATADA, ET IFSS 2019 TOIMUB EESTIS EMEÜS-i EESTVEDAMISEL!! See annab meile võimaluse tutvustada Eesti metsandussektorit ja kultuuri 120-le rahvusvahelisele tudengile 40-st erinevast riigist!

LAV-is tutvusime sealsete põlismetsadega, lühikese raieringiga metsandusega, maastikupõlengute vastu võitlemisega, teadustööga metsanduse valdkonnas. Külastasime erinevaid metsanduslikke õppekavasid pakkuvaid ülikoole, Hans Merensky saekaatrit, käisime safaril Kruegeri rahvuspargis, kus nägime lõvi, elevante, sebrasid, kaelkirjakuid, leopardi ja muid loomi.
Lisaks külastasime Sappi ja Mondi katsebaase ja taimlaid ning meile tutvustati nende rahvusvaheliste korporatsioonide tööd ja ülesehitust.

Eesti delegatsioon soovib südamest tänada meie sponsoreid – Stora Enso, Raitwood, Nordwood, Valgapuu ja HD Forest!

#IFSS2017 #IFSA #IFSS2019