" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

18.04.2014

Eelmisel nädalal, 7-12. aprillil, toimusid Tšehhis, Brnos järjekordsed metsanduslikud mitmevõistlused. Võistlusel nimega „28th Forestry Versatility“ saavutas Eesti meeskond (Andre Purret, Erik Rist, Heiki Möll, Katrin Seglinš) seekord auväärse kolmanda koha. Viimasel kolmel aastal pole Eesti võistkond seitsmendast kohast ülespoole tõusnud ning seekordne tulemus oli üllatav nii võistlejaile endile kui ka teistele.

Nädala jooksul tuli võistkonnal mõõtu võtta nii saagimises, orienteerumises, jahilaskmises kui ka harvesteri simulaatoril. Esimesel päeval toimusid saealad (täpsuslõikamine, laasimine, kahemehesaag), kirvega täpsuslöömine ning saeketi vahetamine aja peale, mille Eesti meeskond kokkuvõttes ka võitis. Teisel päeval prooviti jõudu lendavate ketaste laskmises (kaarrada, kaevikrada) ja vintrelvast märki laskmises. Nädala lõpupoole toimus kasvava metsa mõõtmine, silma järgi puu takseerandmete hindamine ning orienteerumine, mille käigus tuli identifitseerida puuliike nii lehtede kui klotside järgi, putukaid, mineraale, loomakoljusid, loomade jälgi, hammaste järgi looma vanust ning ka taimi.
Kokku osales võistlustel 15 võistkonda 13-st riigist. Eestist ettepoole jäid poodiumil Ungari (II. koht) ja Rumeenia (I. koht). Individuaalses arvestuses oli Eesti delegatsioon samuti eesrindlik – Erik Rist saavutas kokkuvõttes 3. koha, Andre Purret 5. koha ning Heiki Möll 6. koha.

Loomulikult ei puudunud võistluselt ka meelelahutuslik pool, mille tipphetkeks oli rahvusvaheline õhtu, kus iga riik pakkus osavõtjatele traditsioonilisi jooke ja sööke. Samuti tutvuti Brno vaatamisväärsustega ning käidi ekskursioonil auväärses ning pika ajalooga Mendeli ülikooli metsandusinstituudis.

Eelnimetatud metsanduslik mitmevõistlus toimub IFSA (Rahvusvahelise Metsandustudengite Assotsiatsiooni) eestvedamisel. Viimastel aastatel on võistlust läbi viidud Tšehhis ning järgmisel kevadel loodetakse sealsamas võistlemas näha taas Eesti delegatsiooni.

Eesti võistkond tänab toetuse eest Eesti Maaülikooli ja Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi ning soovib järgmisele delegatsioonile rohket jaksu ja harjutamist!