27.08.2018

5.08-22.8 toimus Mehhikos 46. Rahvusvaheline Metsandustudengite Sümpoosium (IFSS – International Forestry Students’ Symposium), mille korraldajaks oli LC CHAUPEA. EMEÜS-st esindasid Kristjan TällKristjan Seppja Mari Tuvikene.

IFSS on Rahvusvahelise Metsandustudengite Organisatsiooni (IFSA) aasta suurimaks sündmuseks, kus tulevad kokku metsandustudengid üle terve maailma, et pidada organisatsiooni Peaassamblee istungid, sobitada rahvusvahelisi sõprussuhteid ning tutvuda korraldusriigi metsandussektori ja kultuuriga.
Peaassamblee istungite ajal tehakse kokkuvõte möödunud aastast, uuendatakse põhikirja, valitakse uus IFSA juhatus ja muude ametikohtade täitjad.

Sümpoosioni käigus külastasime Mehhiko 4 osariiki – Mexico City, Veracruz, Oaxaca ja Puebla. Käisime pilvemetsas, kõrbes asuvas kaktusemetsas, männimetsades, kahes jõulupuude istanduses, botaanikaaedades, jõuluehete tehases, püramiidide juures, saekaatris, samuti 30 aastat töös olevas kommuunis, kellele kuulus 20000 hektarit metsa – 75% sellest on kaitse all ning 25% majandatav. Külastasime lühidalt nende mööbli/saetehast, millega nad on 2.-3. arenenuim kommuun Mehhiko metsatööstutuses ning tutvustati ökoturismi. Mehhiko kommuunidele kuulub 70-75% Mehhiko metsadest.

Eesti delegatsioon soovib südamest tänada meie sponsoreid – Stora Enso, Raitwood, Nordwood, Valga Puu OÜ ja HD Forest!

Valmis on saanud ürituse Facebooki leht ning juba tasub seda jälgida, kuna täna võttis Kristjan Täll ette matka, mis on plaanitud IFSS eeltuurina! –
https://www.facebook.com/IFSS2019/?ref=br_tf