25.08.2016

Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi delegatsioon võttis jällegi osa 44.rahvusvahelisel metsandustudengite sümpoosionist Austrias 07.-23.08.2016
Austrias toimus rahvusvaheline metsandustudengite sümpoosion (IFSS 2016, International Forestry Students Symposium), mis tõi kokku 120 metsandustudengit 33-st riigist üle terve maailma. Eestit esindasid Karoli Hainsoo, Kristjan Sepp, Lembit Pent ja Kristjan Täll. Selle aasta teemaks oli „ Piirkondlikud metsad, globaalsed väljavaated“ („Regional forests, global prespectives“).
Sümpoosion toimub igal aastal erinevas riigis ja on tippsündmuseks rahvusvahelise metsandustudengite assotsiatsioonile (IFSA), kus kohtuvad tudengid ja eksperdid kõikidelt kontinentidelt ning üheskoos arutatakse metsanduse tuleviku üle ja võetakse vastu IFSA otsuseid.
Seekordne kohtumine toimus Austrias, BOKU ülikooli eestvedamisel. Esmakordselt IFSA ajaloos toimus üritus läbi kahe riigi, nii Austrias ja Saksamaal. Läbiti 2155 km 16 päeva jooksul. Kõige kõrgem tipp, mida Austria alpides külastati oli 1800m.
Sümpoosioni vältel toimusid ka vaheldumisi ekskursioonidega IFSA üldassamblee plenaaristungid, mille raames kõik hääletus õiguslikud IFSA liikmed (k.a Eesti Metsaüliõpilaste Selts) kinnitasid eelmiste ametikohtade aastaaruandeid, uutsid organisatsiooni ülddokumente, valisid välja järgmise aasta ürituse ja ülejärgmise aasta korraldusriigid (Lõuna-Aafrika 2017 ja Mehhiko 2018) ning hääletasid uued IFSA juhatuse liikmed ja ameti positsioonide täitjad, sealjuures valiti meie seltsi liige Kristjan Täll Põhja- Euroopa regionaalseks esindajaks.
Sümpoosioni lahutamatuks ja õpetavaks osaks olid ka ekskursioonid, mille vältel oli võimalus külastada väga  erinevaid kohti, asutusi ja inimesi: Austria riigimetsade majandaja (ÖBF), Austria keskkonna uuringute keskus (BFW), BOKU õppe- ja katsemetskond, Rahvuspark Gesäuse, Soolakaevandus Hallstatt, Binderholz GmbH, Schleissheimi palee, Baieri riigimetsa ettevõte (BaySF), paadisõit Doonau jõel, Münheni Tehnikaülikool, Austria Loodusvarade kasutamise ja kaitse rahvusvaheline koostöö agentuur (ANRICA), parvesõit Ennsi jõel Kalkapeni rahvuspargi lähistel, Aggsteini lossi külastus. Kogu teekonda saatsid lummavad vaated alpidele ja kristallselged jõed.
Eesti delegatsioon tänab Valga Puu OÜ-d, kelle toetusel sai võimalikuks Eesti metsandustudengite osalemine rahvusvahelisel sümpoosionil IFSS 2016.