23.01.2019

Eesti Metsaüliõpilaste Seltsil oli taaskord võimalus käia Saaremaal jahil. Jaht oli edukas, kahest ajust kütiti kokku kolm hirvepulli ning kaks lehma. Täname RMK-d, kes meile selle päeva korraldas ja Eesti Jahimeeste Seltsi, kellega koos jaht aset leidis.
RMK Mändjala loodusmaja, kuhu mindi juba päev enne jahti, võttis meid taaskord hästi vastu. Jahieelne õhtu möödus enamikele rahulikult ja sai mõnusalt aega veedetud. Varahommikul oli äratus, kuna tuli minna bussi peale, mis viis meid Suure Tõllu Puhkemaja juurde. Seal samas avati ka jaht, kus selgitati, keda lasta tohib, rõhuti ohutust ja tutletati meelde muud jahiga seonduvat. Samuti jagati laiali kaardid. Nagu eelnevat öeldud, jaht oli edukas. Peale kahte aju anti meile suppi, kooki ja kohvi ja seejärel tuli jahipäeva lõpetamine.
Austati loomi, tunnustati jahikuningannat ja ka parimat ajajat. Peale lõpetamist viis meid buss tagasi Mändjala loodusmajja. Suur soov oli kohe saun kütte panna, aga Tair ja Rene, kel oli saunamaja võti, läksid Eesti jahimeeste Seltsi koosolekule, seega sellega tuli veidi oodata. Keegi ei lasknud sellest tujul langeda ja hakati hoopis maksa ja südant praadima. Õhtu veetsime nii tantsides, lauldes, saunas käies kui ka erinevaid mänge mängides. Järgmine kord jälle!!!