20.11.2019

Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi tudengid osalesid 07-10.11.2019 Austrias IFSA BOKU SolNNOVember-il. 🌲
Meie seltsi esindasid Joel Pihlak ja Albert Kruusel.
Ürituse eesmärk oli metsandusest mitte puiduliste toodete ja sotsiaalse innovatsiooni areng ja tulevik Austria näitel. Tutvustati nelja päeva jooksul kohalikku metsa majandamist, mittepuidulisi saadusi ja nende väärtustamist ning jagati ideid ja kutsuti üles mõtlema metsa väärtustamise üle, kui jätta välja puit.
Osalejatele tutvustati esimesel päeval Viinis BFW (Austrian Research Centre for Forests) ja GreenCare-i millele järgnes linna vaatamisväärsuste tutvustamine ning õhtu lõppes BOKU(metsandusliku õppekavaga ülikool) peahoone ringiga. Reedel asuti teele Styra regiooni, kus tutvustati FAST PICHL-i struktuuri ja tegevusi. Viimase külastusega käidi veel metsas ja näidati majandamist ja võimalusi. Päeva lõpetas Dr. Gerhard Weiss, kes tutvustas SIMRA tegevusi ja plaane. Laupäev tõi teekonna regiooni metsaseimasse piirkonda, kus tutvustati LEADER programmi ja näidati Holzwelt Murau-d. Tolle päeva tõi kokku rahvusvaheline õhtu, kus kutsuti näitama ja proovima erinevate osalejariikide mittepuidulistest väärtustest toite ja jooke. 😋
Viimase päeva teemaks oli jahindus. Selle tarbeks viidi meid rahvusparki Gesäuse, kus jalutasime mitmes erinevas paigas. Lõpetuseks oli jalutuskäik onni, kus avanes suurepärane vaade loomade toitmiseks rajatud platsile. Kahjuks meie külastuse ajal ühtegi ulukit näha ei õnnestunud.
Üleüldises plaanis oli kogu reis plaanitud hästi ja kõik sujus ladusalt. Tempo oli paras, süüa pakuti piisavalt ja nii mõnigi sai ideid, mida koju kaasa võtta ja jagada.

Suur tänu IFSA BOKU-le meeldiva ürituse korraldamise eest.