" A super cool template for bloggers, photographers and travelers "

14.08.2015

Eesti metsaüliõpilaste seltsi delegatsioon osales 43. rahvusvahelisel metsandustudengite sümpoosionil Filipiinidel 28.07-10.08.2015

Filipiinidel toimus juba 43-ndat korda rahvusvaheline metsandustudengite sümpoosion (IFSS 2015, International Forestry Students Symposium), mis tõi kokku 90 metsandustudengit 33-st riigist üle terve maailma. Eestist käisid esindamas Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi liikmed  Karoli Hainsoo ja Kadi-Ly Pindma. Eestist oli veel kohal ka EMEÜSi vilistlane ja maaülikoolis metsamajanduse magistriõppe lõpetanud Andre Purret, kes töötab Viinis IUFRO peakontoris, IFSA ja IUFRO projektispetsialistina. Selle aasta teemaks oli “Kõigile tagatud elu” (“Ensuring Life For All”).

Sümpoosion toimub igal aastal erinevas riigis ja on tippsündmuseks rahvusvahelise metsandustudengite assotsiatsioonile (IFSA), kus kohtuvad tudengid ja eksperdid kõikidelt kontinentidelt ning üheskoos arutatakse metsanduse tuleviku üle ja võetakse vastu IFSA otsuseid.

Seekordne kohtumine toimus Filipiinidel, Los Bańos ülikooli eestvedamisel. Ürituse jooksul liiguti Filipiinide pealinnast Manilast Los Bańos’esse, kus asub suur ülikoolilinnak, mille kompleksi kuuluvad suured katsealad, botaanikaaed ja kõik erinevad osakonnad.

Sümpoosioni vältel toimusid ka vaheldumisi ekskursioonidega IFSA üldassamblee plenaaristungid, mille raames kõik hääletusõigluslikud IFSA liikmed (k.a Eesti Metsaüliõpilaste Selts) kinnitasid eelmiste ametikohtade aastaaruandeid, muutsid organisatsiooni ülddokumente, valisisd välja järgmise aasta ürituse ja ülejärgmise aasta korradusriigid (Austria 2016 ja Lõuna-Aafrika 2017) ning hääletasid uued IFSA juhatuse liikmed ja ametipositsioonide täitjad, sealjuures valiti meie seltsi juhatuse liige Karoli Hainsoo Põhja-Euroopa regionaalseks esindajaks. Oli võimalus kuulata palju erinevaid ettekandeid nii kohaikelt metsandusekspertidelt ning metsandustudengitet endit. Eesti noorte metsandushariduse tegevustest ja võimalustest  rääkisid Karoli Hainsoo ja Kadi-Ly Pindma ühise ettekandena.

Sümpoosioni lahutamatuks ja õpetavaks osaks olid ka ekskursioonid, mille vältel oli meil võimalus külastada väga erinevaid kohti ja asutusi: Filipiinide Senat, Rahvuslik Ajaloomuuseum, Rahvusvahelise Riisi Ressurssi Instituut, Patayani saar, kus istutasime erilisi mangroov puid vette, et tulevikus ära hoida maapinna erosiooni , Laiya Batanga White Cove’i kuurorti rand, matk Makilingu mäe otsa Mudspringile ,mis on nagu pada keeva väävelhappelise mudaga, tänu sellele on mägi üks tuntumaid vaatamisväärsusi.

Eesti delegatsioon tänab Keskkonnainvesteeringute Keskust (KIK), kelle toetusel sai võimalikuks Eesti metsandustudengite osalemine rahvusvahelisel sümpoosioni IFSS 2015.