11.08.2019

Rahvusvaheline Metsaüliõpilaste Sümpoosion (IFSS) toimus tänavu esmakordselt Eestis. Alates 28. juulist kaks nädalat vältav üritus oli IFSA ehk rahvusvahelise metsandustudengeid koondava katuseorganisatsiooni aasta kõige olulisem kokkusaamine, mille käigus valiti organisatsioonile uus juhatus, ametitäitjad ning uuendati põhikirja.

Maaülikoolis tegutseva Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi 13-liikmelise korraldustiimi eestvedamisel kogunes sümpoosionile 95 metsandustudengit rohkem kui neljakümnest riigist. Kahe nädala jooksul külastati mitmeid tipptasemel metsandusettevõtteid, looduskauneid kohti ja kultuurisümboleid, mis andis võimaluse tutvustada Eestit ning siinset metsandussektorit. Lisaks väisati üheskoos Eesti Maaülikooli.

„Tänapäeval ei ole metsandus ainult lokaalne, vaid tuleb aru saada ka suuremast pildist. IFSA annab üliõpilastele selleks suurepärase võimaluse. Lisaks on sümpoosioni korraldamine põnev väljakutse, mis pakub uusi kogemusi ning suurendab tutvusringkonda,“ rääkis Marek Uri, IFSS 2019 üks eestvedajatest. Ka teise peakorraldaja Mari Tuvikese sõnul on IFSA läbi aastate pakkunud talle nii uusi teadmisi kui kogemusi, mis on hindamatud. „Tänavuse IFSS korraldamine on minu jaoks kui tänuavaldus kõige selle eest,“ lisas Tuvikene.

Sel sügisel 30. juubelit tähistav Eesti Metsaüliõpilaste Selts on IFSA liige olnud üle 20 aasta ning osalenud aastate jooksul nii sümpoosionitel, regionaalsetel kokkusaamistel kui ka teistel organisatsiooniga seotud üritustel.

Viide artikklile